Комп'ютерна томографія - нові можливості діагностики.
Апарат, який дозволяє діагностувати майже всі захворювання, оскільки дає чіткі рентгенівські знімки організму пошарово з товщиною шару 0,62 мм, придбано на бюджетні кошти для Черкаської обласної дитячої лікарні. Досі схожі апарати були лише в Третій міській і обласній дорослій лікарнях.
Вартість новопридбаного комп’ютерного томографа (КТ) – 16 мільйонів гривень. Виготовила його американська корпорація «General Electric». Для ознайомлення з роботою апарату сьогодні обласну дитячі лікарню відвідав перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко.
– Свого часу голови районних рад, оглянувши обласну дитячу лікарню і дізнавшись, що їй потрібний комп’ютерний томограф, погодилися ініціювати співфінансування районних і обласного бюджету для придбання цього апарату, – розповів журналістам директор лікарні Микола Кондрацький. – Це – 16-зрізовий комп’ютерний томограф, тобто за один оберт променевої трубки він робить 16 шарів рентгенівських знімків. Це дозволяє встановити швидкий і своєчасний діагноз.
Комп’ютерна обробка знімків дозволяє виключити із зображення органи і тканини, які для дослідження не мають значення і лише заважають. Це робить знімок надзвичайно чітким і дозволяє лікарю помітити найменші патологічні зміни в органах і системах.
Раніше, щоб чітко діагностувати хвороби дітей, їх доводилося направляти на КТ в обласну дорослу або Третю міську лікарні.
– Деяких дітей, навіть у важкому стані, реаніматологи мусили возити на дослідження в Третю міську лікарню. Тому нам цей апарат був дуже необхідний. Ми його чекали десять років – і нарешті отримали, – зазначив Микола Кондрацький.
Комп’ютерний томограф дозволить обстежувати в день 6-8 осіб, які лікуються у стаціонарі, плюс ще стільки ж, а то й більше, дітей, які перебувають на амбулаторному лікуванні. За словами Миколи Івановича, оскільки апарат придбано за бюджетні кошти, всі дослідження для батьків будуть безкоштовні.
– Цей комп’ютерний томограф американський і дуже якісний, – зазначає лікар-рентгенолог Ігор Гревцов. – Його особливість у тому, що він має спеціальне програмне забезпечення для зменшення променевого навантаження на організм пацієнта – без втрати роздільної здатності. Крім того, апарат дозволяє робити тривимірні комп’ютерні моделі досліджуваного органу. Комп’ютерний томограф дозволяє діагностувати новоутворення (навіть на дуже початкових стадіях), патологічні процеси в грудній клітці, черевній порожнині, нирках тощо. Для того, щоб побачити, які процеси відбуваються у головному або спинному мозку, краще підходить магнітно-резонансна томографія. А майже все інше можна побачити на КТ. А якщо вдасться придбати для томографа спеціальний інжектор, це дасть можливість додатково проводити низку контрастних досліджень. Сподіваємося в майбутньому отримати кошти і на нього.
Опубліковано: 20.03.2019.